Kapely

The cz Blues

Od října 2018 působím v kapele The cz Blues. Hraji na elektrickou kytaru jako sólový kytarista. Repertoár kapely je převážně bluesový s přesahem do jiných stylů. Hrajeme skladby Vladimíra Mišíka a ETC, Jimiho Hendrixe, B. B. Kinga, Blues Delight, Deep Purple, Billa Witherse, Gary Moore, Tadeus Nalepa, Boba Dylana, Erica Claptona, Kenny Wayne Shepherda a další. Kapela byla založena během léta 2017 basistou Ladislavem Englem a zpěvákem Františkem Fouskem.

Složení kapely je:

František Fousek - zpěv a kytara, Tomáš Vaníček - sólová kytara, Jiří Zicháček - sólová kytara, Ladislav Engl - baskytara, Jaroslav Stanke – bicí a příležitostný host Martin Linhart – foukací harmoniky.      

Schola od sv. Anežky 

V kapele doprovázející scholu hraji od roku 2017 převážně jako sólový kytarista. Scholu vede sbormistrině a hornistka Vilma Petrusová. Schola s kapelou fungují jako hudební doprovod mše svaté v kostele sv. Anežky na Spořilově. Repertoár tvoří ordinarium Ztracené kapely a různé duchovní písně. Nastudovali a hráli jsme i skladby Vilmy Petrusové.

Kapela Radima Koběrského 

S touto kapelou hraji příležitosně. Též funguje jako hudební doprovod mše svaté. Spolupracujeme od září 2018 v kostele sv. Anežky na Spořilově. Repertoár kapely je také ordinarium Ztracené kapely, výběr písní ze zpěvníku Hosana a různé duchovní písně.

Od jara 2018 jsem obnovil spolupráci s kytaristkou a skladatelkou Miladou Karez. Repertoár tvoří kytarová dueta od významných skladatelů jako: Invence a moll a invence A dur od J. S. Bacha, Rondo alla turca W. A. Mozarta, Tico Tico od I. Savio, Oriental a (Andaluza) Danza Espanola od Enrigue Granadose, La Vie Breve od M. Falla, Španělské rondo, Jose De Azpiazu El Vito, Greensleeves, Packington´s Pound a Růžový panter. 

Jazzová spolupráce s klavíristou, skladatelem a improvizátorem Sidem Karez je převážně založena na hře amerických jazzových standardů od autorů jako Keith Jarrett, McCoy Tyner, Joseph Kosma, Charles Lloyd, H. Mann, Chick Corea, George Gershwin, Charlie Parker, Eric Clapton atd. Hrajeme v duu klavír a kytara. 

S baskytaristou Janem Myslíkem hrajeme autorské skladby ve stylu rock (big beat) a funky a také jazzové standardy.  Spolupracovat jsme začali na podzim v roce 2018. Jan Myslík je žák Michala Filka a hrál například s Pepou Parmou.

Od listopadu 2018 jsem začal též spolupracovat s baskytaristou Michalem Filkem - šestistrunná baskytara. Hrajeme jeho autoské skladby, mou úpravu Čajovny Radima Hladíka, skladby Carlose Santany, Josefa Zawinula, George Gershwina a dalších.